KI - Effektiv dokumentbehandling og profesjonelle presentasjoner med Copilot
                
                    På dette kurset skal vi se på hvordan Copilot i Word kan gjøre skriving og dokumentbehandling enklere, samt hvordan Copilot i PowerPoint hjelper deg å lage engasjerende og profesjonelle presentasjoner på en effektiv måte.  
                
    
    
        
    
    
        
    
        VIKTIG INFO OM KI-SKOLEN
        
            
- Kurset kan bestilles av personer ansatt i privat og offentlig sektor
- Bestilling må gjøres med jobb-epost for å bli godkjent
- Dette er et gratis tilbud med Microsoft for organisasjoner, du vil derfor bli bedt om å fylle inn firmanavn og organisajonsnummer i bestillingsskjemaet. 
- I bestillingsskjemaet vårt er det påkrevd å fylle ut fakturainformasjon. Du vil imidlertid IKKE bli fakturert for dette kurset.
 
 
| 
 | Kursmål | 
På dette kurset vil du lære:
Word:
- Opprette utkast til dokumenter gjennom prompting
- Generere sammenligninger og sammendrag av dine eksisterende dokumenter
- Bruk Copilot for å få veiledning og tips til å forbedre egen skriving
PowerPoint:
- Bruke Copilot til å lage presentasjoner utfra prompt
- Bruke Copilot til å lage presentasjoner utfra dine filer og maler
- Coaching og veiledning fra Copilot for å forbedre presentasjonene dine
| 
 | Kursinnhold | 
- Hvordan Copilot kan gjøre skriving og dokumentbehandling enklere slik at du sparer tid, løfter kvaliteten og kan lage mer profesjonelle dokumenter
- Hvordan Copilot kan hjelpe deg med å generere tekst, gi forslag til forbedringer, og strukturere dokumentene dine
- Utforske funksjoner for å oppsummere innhold, og hvordan Copilot i Word jobber sammen med deg og dine dokumenter
- Lær hvordan Copilot kan foreslå design og layout på dine PowerPoint presentasjoner
- Hvordan Copilot hjelper deg å strukturere innhold, samt generere slides og bilder på få sekunder
| 
 | Målgruppe | 
- Personer som har Microsoft 365 Copilot tilleggslisens
- Dette kurset passer for deg som ønsker å lære om funksjonene til Copilot i Word og PowerPoint - uansett om du allerede er godt i gang med Copilot eller ikke.
| 
 | Varighet | 
Kurset varer i 1 time.
Se tidspunkt for den enkelte dato i bestillingsskjemaet! 
| 
 | Format | 
Kurset kjøres digitalt på Teams. 
Kurset er en blanding av presentasjon og demonstrasjon med fokus på at deltagerne får direkte anvendelse av det som gjennomgås. 
Spørsmål besvares underveis i kurset, samt at det er satt av tid til Q&A i etterkant.