KI - Effektiv dokumentbehandling og profesjonelle presentasjoner med Copilot

På dette kurset skal vi se på hvordan Copilot i Word kan gjøre skriving og dokumentbehandling enklere, samt hvordan Copilot i PowerPoint hjelper deg å lage engasjerende og profesjonelle presentasjoner på en effektiv måte.

VIKTIG INFO OM KI-SKOLEN

  • Kurset kan bestilles av personer ansatt i privat og offentlig sektor
  • Bestilling må gjøres med jobb-epost for å bli godkjent
  • Dette er et gratis tilbud med Microsoft for organisasjoner, du vil derfor bli bedt om å fylle inn firmanavn og organisajonsnummer i bestillingsskjemaet. 
  • I bestillingsskjemaet vårt er det påkrevd å fylle ut fakturainformasjon. Du vil imidlertid IKKE bli fakturert for dette kurset.

Kursmål

På dette kurset vil du lære:

Word:

  • Opprette utkast til dokumenter gjennom prompting
  • Generere sammenligninger og sammendrag av dine eksisterende dokumenter
  • Bruk Copilot for å få veiledning og tips til å forbedre egen skriving

PowerPoint:

  • Bruke Copilot til å lage presentasjoner utfra prompt
  • Bruke Copilot til å lage presentasjoner utfra dine filer og maler
  • Coaching og veiledning fra Copilot for å forbedre presentasjonene dine

Kursinnhold

  • Hvordan Copilot kan gjøre skriving og dokumentbehandling enklere slik at du sparer tid, løfter kvaliteten og kan lage mer profesjonelle dokumenter
  • Hvordan Copilot kan hjelpe deg med å generere tekst, gi forslag til forbedringer, og strukturere dokumentene dine
  • Utforske funksjoner for å oppsummere innhold, og hvordan Copilot i Word jobber sammen med deg og dine dokumenter
  • Lær hvordan Copilot kan foreslå design og layout på dine PowerPoint presentasjoner
  • Hvordan Copilot hjelper deg å strukturere innhold, samt generere slides og bilder på få sekunder

Målgruppe

  • Personer som har Microsoft 365 Copilot tilleggslisens
  • Dette kurset passer for deg som ønsker å lære om funksjonene til Copilot i Word og PowerPoint - uansett om du allerede er godt i gang med Copilot eller ikke.

Varighet

Kurset varer i 1 time.
Se tidspunkt for den enkelte dato i bestillingsskjemaet! 

Format

Kurset kjøres digitalt på Teams. 

Kurset er en blanding av presentasjon og demonstrasjon med fokus på at deltagerne får direkte anvendelse av det som gjennomgås. 

Spørsmål besvares underveis i kurset, samt at det er satt av tid til Q&A i etterkant.