Bli kjent med Copilot Studio og hvordan du bygger agenter som henter kunnskap, utfører handlinger og kan jobbe autonomt.
Dette kurset er en del av KI-Skolen
|
I dette kurset blir du kjent med Copilot Studio og hvordan du bygger agenter som henter kunnskap fra flere kilder, utfører handlinger og kan kjøre autonomt når en hendelse inntreffer. Vi går gjennom agent-spekteret, brukergrensesnittet i Copilot Studio, og det praktiske grunnlaget – instruksjoner, kunnskap, emner, verktøy og triggere for å komme i gang.
|
|
Kursmål |
Etter kurset kan du:
|
|
Kursinnhold |
|
|
Målgruppe / Forkunnskaper |
Kurset forutsetter Microsoft 365 Copilot-tilleggslisens. Det passer for superbrukere, IT-ansvarlige og «makers» som vil bygge mer avanserte agenter enn det Agent Builder tilbyr. Kjennskap til agenter og Copilot er en fordel (gjerne fra kurset «Agenter i Microsoft 365 Copilot»), og kjennskap til Power Platform er nyttig, men ikke et krav.
|
|
Varighet |
Kurset varer i 1 time. Se tidspunkt for den enkelte dato i påmeldingen.
|
|
Format |
Kurset kjøres digitalt via Microsoft Teams. Det er en blanding av presentasjon og demonstrasjon, med fokus på at deltakerne får direkte anvendelse av det som gjennomgås. Spørsmål besvares underveis, og det er satt av tid til Q&A i etterkant.